وروستي مطالب

رتب علمی و درجات تحصیلی در افغانستان

چهارشنبه, 22 جدی 1400 19:36

دودیال

هیچ شکی وجود ندارد که ترقیات و پیشرفتهای تخنیکی، اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، نظامی و خلاصه تمام عرصه های حیات، مربوط ومنوط به رشد وشگوفایی علوم ومراکز علمی و اکادمیک کشور هاست. 

با بد تر شدن گرسنگی و فقر در افغا نستا ن، والدین ناامید فرزندان خود را می فروشند

چهارشنبه, 22 جدی 1400 19:28

نویسنده :ایلینا بیکاتوروس»Becatoros Elena»
منبع وتاریخ نشر " الس انجلس تایم »31-12-2020 »
برگردان : پوهندوی دوکتور سیدحسام »مل« .


بقیه در ضمیمه

پیام شورای رهبری انجمن حقوقدانان افغان در اروپا بمناسبت حلول سال نو عیسوی ۲۰۲۲ م.

جمعه, 10 جدی 1400 21:48

 

                          

اعضای محترم انجمن، هم مسلکان عزیز و هموطنان ارجمند خارج از کشور،  

شورای رهبری انجمن حقوقدانان افغان در اروپا بدینوسیله  صمیمی ترین  تبریکات  خویش را بخاطر  آغاز سال نو عیسوی ۲۰۲۲ به شما و اعضای محترم خانواده های شما تقدیم میدارد. 

تجلیل از تعویض  سال  برای همه هموطنان ما در کشور های مختلفه جهان  که تقویم عیسوی  دارند، تجلیل و سپاسمندی از  سنن، عنعنه و ارزش معنوی مردمان است که ما و شما  با آغوش باز  آنها در مصئونیت  فزیکی، اجتماعی، سیاسی و فرهنگی  زنده گی میکنیم .  ما با حفظ همه ارزش های معنوی و هویت خویش ،   باید با ارزش های مردم  این کشور ها منجمله تجلیل از سال جدید عیسوی  احترام نموده ، بحیث نمودی از یک پروسه همشروندی شدن  یکجا شریک گردیم. 

هویت ملی و ساختمان آن

پنجشنبه, 09 جدی 1400 21:28

هویت در معنای لغوی یعنی حقیقت و ماهیت چیزی را گویند. در تعریف عبارت است از مجموعه ی خصوصیات و مشخصات اساسی اجتماعی، فرهنگی، روانی، هم زیستی و تاریخی گروه است که به معنای یگانگی یا همانندی اعضای آن با یکدیگر دلالت کند و آنان را در یک ظرف زمانی و مکانی معین، به طور مشخص و قابل قبول و آگاهانه از سایر گروه ها و افراد متعلق به آن ها متمایز کند

 

بقیه در ضمیمه

خالق " من لاله ازادم " را گرامى ميداريم :

دوشنبه, 06 جدی 1400 17:28


میرعبدالواحد سادات 1

سوم جدى مصادف به سالروز جاودانه شدن يكى از بهترين فرزانه گان در جمع شور و شر پسندان مى باشد ، كه بخاطر پاسدارى از نهال ازادى قيمت گزاف پرداخته است و پانزده سال از دوره جوانى را در پشت ميله هاى زندان سپرى و داغ حسرت شنيدن اظهار پشيمانى و كم حوصله گى را در دل سياه استبداد گذاشته است :

پیام انجمن حقوقدانان افغان در اروپا بمناست روز جهانی مهاجران

شنبه, 27 قوس 1400 19:59

 روز جهانی مهاجرت  روز تجلیل از کنوانسیون بین المللی حمایت از حقوق همه کارگران مهاجر و خانواده های آن ها است که در ۱۸ دسامبر ۱۹۹۰ توسط سازمان ملل متحد به تصویب رسیده است. هدف از تجلیل از این روز تآکید مجدد بر کسب کلیه حقوق مهاجران در سراسر جهان نیزمیباشد.  

موسکا

چهارشنبه, 24 قوس 1400 08:23


ولي الله ملکزی

ځموږ په نړۍ وال خاورین کلي کې؛ پاو کم اته ملیارده وګړي اوسیږي او چیټاکۍ د پاسه؛ په او‪و‬ زرو بیلا بیلو ژبو باندې ګړیږي. خو یواځینۍ ژبه چې هیڅ ژباړونکي ته اړتیا نه لري او د هر ځای او هرې ژبې خلک ور باندې پوهیږي، هغه د موسکا ژبه ده. موسکا یواځې د عاشقانو ترمنځ د فراق او وصال بی روحه تابلو نه ده چې د دیدن په مهال یې پرمخ را څرګندیږي.

فراخوان بخاطر افشای فسادسالاران و استرداد پول بیت المال افغانستان

جمعه, 19 قوس 1400 18:04

نهم دسامبر از طرف سازمان ملل متحد بحيث روز جهانى مبارزه با فساد (International anti corruption day)، شناخته شده است. همه ساله درين روز، موسسات ذيربط ملى و بين‌المللى منجمله سازمان شفافيت جهانى، گزارشات شانرا پيرامون ميزان فساد در دولت‌ها و در ميان سياسيون و قدرتمندان به نشر مي‌رسانند.